Tel. +370 676 98961, el. p. mokymai@sugarantija.lt

Siųsti žinutę

Verslo medicina

Kaip padvigubinti pelną ir užtikrinti tolesnį augimą?

Diagnostika

Bet kokios rekomendacijos verslui yra teisingos tam tikrame verslo etape. Verslas primena gyvą organizmą: jis užsimezga iš norų ir svajonių, gimsta bendraminčių sprendimu, auga ir vystosi, misdamas entuziazmu ir pastangomis; patiria pirmąsias sėkmes ir siekia jas įtvirtinti – tai verslo jaunystė. Sėkminga patirtis pakartojama, atsiranda struktūros ir taisyklės, formalizuojami procesai, formuojamos klientų bazės – tai verslo branda. Rezultatas ateina vis lengviau, taisyklės tampa svarbesnės už idėjas, atsiranda biurokratija, aktyviausi ir kūrybingiausi palieka įmonę – tai verslo senatvė (I. Adizes). Kiekviename etape sėkmės receptai yra skirtingi.

NEMOKAMAI padėsime Jums įvertinti esamą situaciją. 

Gydymas

Bet, skirtingai nuo gyvų organizmų, verslas visiškai neprivalo senti ir numirti! Po brandos etapo gali sekti naujas augimas. Tereikia pereiti nuo reaktyvinio (kai reaguojama į atsirandančius pokyčius ir nuolat „gesinami gaisrai“) prie programinio pokyčių valdymo (kai daromi ne skubūs, o svarbūs darbai, būtini tikslui pasiekti). Prieš samdydami konsultantą, atsakykite sau į keletą klausimų: 

  • Kokiame etape yra Jūsų verslas – kūrimosi, augimo, brendimo, stabilumo, senėjimo? Kuo versle mažiau iniciatyvos, entuziazmo, kūrybos ir daugiau taisyklių – tuo vėlesnėje organizacijų ciklo stadijoje esate.
  • Kokie didžiausi iššūkiai šiame etape? Koks tolesnio vystymosi scenarijus iš visų galimų geriausias ir koks blogiausias? Kaip galiu tai įtakoti?
  • Kokie organizacijos tikslai ir uždaviniai šiame etape? Kokia struktūra yra tinkama jiems spręsti? Kokie žmonės turi dirbti šioje struktūroje? Kokie resursai reikalingi?
  • Kokie tikslai jau pasiekti? Kokios struktūros jau atgyveno? Kokie procesai pasenę? Kas nebekuria vertės?  Ko galima atsisakyti be žalos verslui?
  • Kaip paskatinti darbuotojus priimti naujus įmonės tikslus? Kaip motyvuoti juos pokyčiams?
  • Kokia aplinka reikalinga, kad darbuotojai pilnai atsiskleistų? Kaip pasiekti, kad jie didžiuotųsi savo darbdaviu? Kaip pritraukti / išugdyti entuziastus ir įgalinti juos?
  • Kaip sukurti save tobulinančią organizaciją? Kaip pasiekti, kad pokyčiai vyktų neskubant, užsitikrinant visuotinį palaikymą, tačiau nuolat ir įtraukdami daugumą darbuotojų?

 

Mielai padėsime Jums:

Mumis pasitiki

Virš 30 stambių
ir vidutinių
lietuvos įmonių.
Virš 30 stambių
ir vidutinių
lietuvos įmonių.
Virš 30 stambių
ir vidutinių
lietuvos įmonių.
Virš 30 stambių
ir vidutinių
lietuvos įmonių.
Virš 30 stambių
ir vidutinių
lietuvos įmonių.